Sammenlign produkter

3830500
640507W
805-0001
8104-5060
993-0800
Produktnr.
3830500
640507W
805-0001
8104-5060
993-0800
Pris m/mva
57,48
193,81
21 097,13
497,50
311,85
Pris u/mva
45,98
155,05
16 877,70
398,00
249,48
Beskrivelse
Retusj- / akvarellpensel. Rund fin spiss. Kolinsky sable-hår, med sømløst gyllenfarget hylster og kort svartlakkert håndtak.

Filmoplast T er et ensidig selvklebende, smidig og syrefritt tekstillimtape. Den er ideell for reparasjon av ødelagte eller slitte bokrygger, samt for fremstilling av sammenleggbare passe-partouts, grenser til glass og bilder, som kantsikring, for å reparere skjøten i brettspill og lignende applikasjoner.

Filmoplast T-s limbelegg består av et løsemiddelfritt, aldersbestandig og permanent elastisk akryllim. Tekstilstoffet er farget med miljøvennlige naturlige farger, biologisk nedbrytbare og finnes i åtte farger.

Det er kun den hvite vi har inne på lager, men andre farger kan bestilles. Ta kontakt med oss på mail eller tlf.

Konserveringsblyanten var først tilgjengelig i 1989, og siden den gang har hundrevis blitt levert over hele verden. Produktet har vist seg å være et av de mest allsidige bevaringsverktøyene.
Konserveringsblyanten gir fine, delikate stråler med fuktig (eller tørr) luft, fra romtemeraturen til 100 °C, og brukes til å fjerne lim, harpiks, gamle etiketter, skille lag, aktivere lim og enzymer og rengjøre. Kald fuktighet produsert av luftfukteren blir varmet opp av blyanten til en ønsket forhåndsbestemt temperatur, som forblir på et konstant nivå styrt av kontrollenheten.


Hvordan virker det? Konserveringsblyanten bruker kald tåke, produsert av Ultrasonic Humidifier og distribuert via slangesettet (Nødvendig, tilgjengelig separat), som varmes opp av kontrollenheten, og ønsket temperatur velges på enheten som deretter holder seg på et konstant presist temperaturnivå . Det digitale displayet viser den faktiske arbeidstemperaturen. Justering gjøres ved å justere den valgte temperaturen, kontrollenheten justerer deretter blyanten automatisk og viser den faktiske temperaturen. Det tilgjengelige temperaturområdet er fra omgivelsestemperatur - 100 ° C, brukerne finner lavere temperaturer som veldig nyttige, spesielt for rengjøring med enzymer. Tørrluftsanlegget er spesielt nyttig for lim ved lave temperaturer, slik som Beva 371, som brukes til bevaring av oljemaling.

NB: Preservation Pencil selges separat. Ultrasonic humidifier og slangesett må kjøpes separat, og er nødvendig for bruk.

Klug fotoarkivpapir er et 120 g naturlig hvitt fotoarkivpapir, ubufret og syrefritt. Egnet til arkivering av bilder, akvareller, grafikk og tekstiler.

Papiret er PAT testet i henhold til ISO 18916.

Restaureringsbalsam, 0,23 L

Restaureringsbalsamen er utviklet for å mykne skjørt og skinn som er vanskelig å trenge igjennom. Produktet kan brukes i situasjoner der du ikke bør bruke en skinnbalsam som inneholder vann. (Fuktighet kan fremme ytterligere forverring). Produktet fungerer også godt for bevaring av skinn som har blitt vasket.

Dette produktet er veldig populært for behandling av bokomslag av skinn. (Det vil ikke skade søm). Perfekt til å mykgjøre bearbeidet eller preget skinn, da det ikke vil gjøre så skinnet sveller.

Restaureringsbalsamen inneholder et løsemiddel som ikke inneholder svovel. Mange petroleumsløsemidler av lav kvalitet inneholder svovel, som kan ødelegge søm.

 

Datablad MSDS Leather restoration conditioner 993-0800