Sammenlign produkter

419-1046
60-600
673-7011
782-4121
K63712-100
Produktnr.
419-1046
60-600
673-7011
782-4121
K63712-100
Pris m/mva
583,75
2 038,25
70,14
141,56
265,20
Pris u/mva
467,00
1 630,60
56,11
113,25
212,16
Beskrivelse

Limstaver med lavt smeltepunkt, 12 x 90 mm. 1kg.

Disse gjennomsiktige 12 mm limstavene for generelle formål, har lavt smeltepunkt og er spesielt utformet for å brukes sammen med produktnr: 419-1000.

Det vil hefte på en rekke forskjellige underlag (papir, plater, stoff, skum, film, tre m.m).

Det har blitt utviklet for påføringstemperaturer mellom 120°C- 140°C, noe som gjør den spesielt nyttig for liming av varmesensitive materialer.

Datablad MSDS Limpatroner 419-1044

Teknisk datablad Limpatroner 419-1044

Rotary suspension (R-Hang) er et patentert system for montering av innrammet kunst. R-Hang er utviklet for de tynne trerammene som brukes til grafisk kunst, fotografier og innrammede brev eller vitnemål, men det fungerer like bra med såkalte plakatrammer.

Hengesystemet kan brukes av både museer og privatpersoner, og oppfyller følgende minstekrav:

  • Tyveribeskyttelse
  • Styrke
  • Stabilitet
  • Estetikk
  • Gjenbruk
  • Permanent montering på rammer


Max 10 kg pr bilde.
En pakke holder til 25 bilder.

Milliput epoxy kitt er en to-komponent epoxy kitt som kan benyttes til reparasjon eller modellering og er tilgjengelig i forskjellige kvaliteter tilpasset ditt bruksområde.

Det er selvherdende og vil til og med kunne benyttes under vann. Milliput formes som kitt og vil ikke krympe i tørkeprosessen. Det gir en varig reparasjon eller form etter hvert som den herdes fullstendig. Milliput kan, når det er herdet, bores, tappes, dreies, sages, pusses og males.

Alle kvalitetene / typene er varmebestandige opp til 130 grader, enkle å jobbe med og er vann- og kjemikaliebestandig.

Generelle bruksområder:

Ideell for reparasjoner av terrakotta-gryter, fliser og murstein, ubrente leirgjenstander og ubehandlede treoverflater.

Farge: Terrakotta.

Kan overflatebehandles med bivoks eller renessansevoks.

Finnes i flere varianter.

Kan forsårsake en allergisk reaksjon ved hudkontakt

Wishab svamp brukes til å utføre praktisk og sikker tørrens av overflater på papir, vegger, tak, bilder, fresker, veggmalerier, tapet, tepper, tekstiler, møbler, keramikk, stein og andre overflater.

Svampen består av et blått håndtak med et gult rengjøringslag støpt inn i den. Dette laget gjenoppretter seg selv til stadighet på grunn av at det dannes smuler.

Den myke svampen brukes for sensitive overflater, den harde svampen for mindre følsomme uedle overflater. Overflatene som skal rengjøres må være helt tørre.

30000 mPas, Hydroxypropyl cellulose

Klucel® hydropropylcellulose (HPC) er en ikke-ionisk vannløselig cellulose med en allsidig kombinasjon av egenskaper.

Den kombinerer oppløseligheten, termoplasitisteten og overflateaktiviteten av organiske løsemidler,med fortyknings- og stabiliserende egenskaper til andre vannløselige cellulosepolymerer.


Klucel er et hvitt pulver uten lukt eller smak.

Den er tilgjengelig i forskjellige kjedelengder, noe som betyr forskjellig viskositet.

For mer informasjon om Klucel, se teknisk datablad.

Teknisk datablad

Datablad MSDS - K63712